Sivuston ylläpito:

kannonkiertajat-logo

SM   KULTA   HOPEA   PRONSSI

Vuosi

  Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
2019   Karppinen Anssi  TCOF Saarinen Timo TCOF   Viitala Tomi KvanUA Heikkilä Juha VaToSUA   Koivisto Jari FoSUA Koivisto Toni FoSUA
2018   Rousku Iiro NaSU Åstrand Stefan UFAK   Karppinen Anssi TCOF Saarinen Timo KangUA   Vennola Raimo HeiUA Bitter Riku RiiUA
2017  

Karppinen Anssi

TCOF

Saarinen Timo KangUA
  Lundahl Veli-Matti  AAU  Bitter Riku  RiiUA   Laine Jarno AAU Virtanen Pekka LamUA
2016  

Karppinen Anssi
Koivisto Jari

TCOF
FoSUA

Saarinen Timo
Koivisto Toni
KangUA
FoSUA
  <---   <---   Koski Jussi LaihUA Koski Eero LaihUA
2015  

Ojanperä Jari

NaSU Rousku Riku NaSU   Koivisto Jari FoSUA Koivisto Toni FoSUA   Karppinen Anssi TCOF Saarinen Timo KangUA
2014  

Lundahl Veli-Matti

AAU Bitter Riku RiiUA   Jari Koivisto FoSUA Toni Koivisto FoSUA   Tomi Viitala KiikoisAS Juha Heikkilä VaToSUA
2013   Karppinen Anssi TCoF Saarinen Timo KangUA   Ojanperä Jari NaSU Rousku Riku NaSU   Laine Jarno AAU Virtanen Pekka LamUA
2012   Koivisto Jari FoSUA Koivisto Toni FoSUA   Viljanen Jukka LapUA Viljanen Jaakko LapUA   Viitala Tomi KiikoisAS Heikkilä Juha VaToSUA
2011   Lundahl Veli-Matti AAU Bitter Riku RiiUA   Hangasmaa Teemu LapUA Pajala Lasse LapUA   Vennola Raimo PSAS Kulmala Jari KangUA
2010   Yliniemi Esa FoSUA Åstrand Stefan UFAK   Ojanperä Jari NaSU Rousku Riku NaSU   Viitala Tomi KiikoisAS Heikkilä Juha VaToSUA
2009   Yliniemi Esa FoSUA Åstrand Stefan UFAK   Sjöberg Rolf LohUA Mamia Kari LohUA   Lundahl Veli-Matti AAU Riku Bitter Riku RiiUA
2008   Yliniemi Esa FoSUA Åstrand Stefan UFAK   Koivisto Jari FoSUA Koivisto Toni FoSUA   Viitala Tomi KiikoisAS Heikkilä Juha VaToSUA
2007   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU   Hangasmaa Teemu LapUA Pajala Lasse LapUA
2006   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU   Sjöberg Rolf LohUA Mamia Kari LohUA
2005   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU
2004   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Ojanperä Jari SaloUA Rousku Riku NaSU
2003   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Heikkilä Reijo UFAK Rousku Iiro UFAK
2002   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Yliniemi Esa FoSUA Lindqvist Petri KouAUK
2001   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Lundahl Veli-Matti HAUK Bitter Riku RiiUA   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK
2000   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Lundahl Veli-Matti HAUK Bitter Riku RiiUA   Yliniemi Esa Mittis Lindqvist Petri KouAUK
1999   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku NaSU   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK
1998   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA
1997   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA
1996   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Leppänen Markku UFAK Åstrand Stefan UFAK   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS
1995   Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA   Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST
1994   Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA   Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS
1993   Karjalainen Seppo TAUK Bitter Riku RiiUA   Saloniemi Jyrki JSAST Pietiläinen Juha JSAST   Ilomäki Esa KorUA Vuorinen Jari KorUA
1992   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS   Lahtinen Seppo JSAST Lindqvist Petri JSAST   Sjöberg Rolf LohUA Rousku Riku TUA
1991   Kähäri Juha TUA Bitter Riku RiiUA   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS-Team   Lahtinen Seppo JSAST Lindqvist Petri JSAST
1990   Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis   Karukka Rauno TamUA Saarinen Jouko PirAS   Karjalainen Seppo TAUK Yliniemi Esa TAUK
1989   Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis   Karjalainen Seppo TAUK Yliniemi Esa TAUK   Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HAS-Talli
1988   Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis   Karjalainen Seppo TAUK Yliniemi Esa TAUK   Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HAS-Talli
1987   Niskanen Kauko ST-Mittis Tyrväinen Heikki ST-Mittis   Varis Pentti ImUA Laakso Erkki ImUA   Lamberg Tapio JSAST Lamberg Hannu JSAST
1986   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS   Lamberg Tapio JSAST Lamberg Hannu JSAST   Jalkanen Jarmo JSAST Ramstedt Jorma JSAST
1985   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS   Paalama Juhani TerUA Kerkola Pekka Tandem Team   Karukka Rauno TamUA Saarinen Jouko TamUA
1984   Niskanen Kauko JAS Tyrväinen Heikki JAS   Paalama Juhani TerUA Kerkola Pekka Tandem Team   Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HAS-Talli
1983   Varis Pentti ImUA Laakso Erkki LprUA   Kaipainen Pekka OKO-AK Jouhki Tapio HSTT   Niskanen Kauko JAS Salonen Jarmo NuUA
1982   Kaipainen Pekka HSTT Jouhki Tapio HSTT   Nurmi Jorma TiUA Tyrväinen Heikki JAS-Team          
Laanola Matti LopUA Vuorinen Rauno TerUA
1981   Saarinen Jouko LopUA Kivimaa Antti TiUA   Hokkanen Hannu TUA Kerkola Pekka Tandem Team   Jaakkola Antero Poppoo Team Ingman Ismo TUA
1980   Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA   Nurmi Jorma RiiUA Tyrväinen Heikki AL-Team   Winberg Oma RiiUA Kerkola Pekka Tandem Team
1979   Nurmi Jorma RiiUA Tyrväinen Heikki AL-Team   Vihavainen Pertti TiUA Leikola Eero LohUA   Laine Seppo TerUA Salonen Jarmo NurUA
1978   Vihavainen Pertti TiUA Leikola Eero LohUA   Laine Seppo TerUA Salonen Jarmo NurUA   Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA
1977   Lantta Taisto ValUA Niemi Pekka KouAUK   Malinen Teuvo JoeUA Kivimaa Antti JoeUA   Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero TikUA
1976   Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero LohUA   Kolhonen Taisto ValUA Riikonen Paavo ValUA   Laine Seppo TerUA Salonen Jarmo NuUA
1975   Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero LohUA   Lappalainen Taisto LohUA Salonen Jarmo NurUA   Paalama Juhani NurUA Tyrväinen Heikki AL-Team
1974   Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA   Vihavainen Pertti   Leikola Eero     Lehtinen Pekka TamUA Kivimaa Antti  
1973   Vihavainen Pertti TikUA Leikola Eero TikUA   Hokkanen Hannu TUA Ingman Ismo TUA   Lappalainen Taisto M-Team Hyyti Seppo M-Team
1972   Vihavainen Pertti   Keskitalo Pekka     Kolhonen Taisto   Riikonen Paavo     Lappalainen Taisto   Virtanen Risto  
1971   Lappalainen Taisto   Kivimaa Antti     Helenius Taisto   Virtanen Risto     Vihavainen Pertti   Salonen Jarmo  
1970   Kivimaa Kari   Kivimaa Antti     Vihavainen Pertti   Keskitalo Pekka     Lappalainen Taisto   Virtanen Risto  
1969   Vihavainen Pertti   Keskitalo Pekka     Huusari Aarre InkUA Soini Juhani InkUA   Jalonen Martti InkUA Saksman Olli InkUA
1968   Kouki Heikki   Vesanen Pertti     Wilkman Pentti InkUA Saksman Olli InkUA   Frank Risto   Hyyti Seppo  
1967   Syrjälä Erkki   Keskitalo Pekka     Kouki Heikki   Vesanen Pertti     Partanen Esko   Ahonen Mauno  
1966   Syrjälä Erkki   Keskitalo Pekka     Huusari Aarre InkUA Soini Juhani InkUA   Leinonen Pertti   Jaakkola Eero  
1965   Kouki Heikki   Vesanen Pertti     Ljungberg Eero   Korhonen Tauno     Vaaramaa Artto InkUA Saksman Olli InkUA
1964   Kouki Heikki   Keskitalo Pekka     Salminen Arto   Vesanen Pertti     Vuorio Yrjö   Haapalinna Jarmo  
1963   Vuori Tuure   Petroff Boris     Hilden Kurt   Hellsten Erkki     Ora Severi   Ora Sulo  
1962   Suntio Jorma   Moll Pertti     Ring Helge   Laakso Mauri     Mäkinen Martti   Kerkola Lauri  
1961   Vuori Tuure   Petroff Boris     Nysten Olof   Lindperg Aulis     Heino Tapio   Hurme Lauri  
1960   Heino Tapio   Hurme Lauri     Laine Yrjö   Nykyri Pekka     Hirvonen Eero   Honkanen Tauno  
1959   Ruuskanen Asko   Väinölä Esko     Vuori Tuure   Petroff Boris     Heino Tapio   Hurme Lauri  
1958   Loukimo Eero   Laakso Mauri                      
1957   Heino Jorma   Ruuskanen Asko                      
1956   Helpiö Reijo   Väinölä Esko                      
1955   Matinkari Heikki   Manninen Salomon                      
1954   Elo Eino   Nuortila Kai                      
1953   Elo Eino   Kivinen Ensio                      
                               
Naisten SM KULTA   HOPEA   PRONSSI

 Vuosi

  Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura   Kuljettaja Seura Kartanlukija Seura
1994   McNiven Ulla Has-Talli Sihvo Leena MikUA   Tammi Pirjo LaiUA Norrgård Leena KauhUA   Viitanen Seija LamUA Välilä Päivi LamUA
1993   Ranne Minna LaihUA Sihvo Leena MikUA   Tammi Pirjo LaiUA Norrgård Leena KauhUA   Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Anja JAS
1992   Tammi Pirjo LaihUA Norrgård Leena KauhUA   Järvinen Arja PetUA Tonteri Outi JSAST   Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Anja JAS
1991   Ranne Minna LaihUA Sihvo Leena MikUA   Harmonen Helena RisUA Heikura Aura RisUA   Junnila Kirsi-Marja JAS Tyrväinen Anja JAS
1990   Soila Maaria MikUA Sihvo Leena MikUA   Tammi Pirjo LaiUA Norrgård Leena KauhUA   Harmonen Helena RisUA Heikura Aura RisUA

Hallitsevat AS-mestarit

NEZ: Tomi Viitala (KvanUA) - Juha Heikkilä (VaToSUA)
SM: Anssi Karppinen (TCOF) - Timo Saarinen (TCOF)
Cup: Anssi Vuorinen (TCOF) - Hannu Pusa (TCOF)

JSN Gruve template designed by JoomlaShine.com