UFAK järjestää tulevana tiistaina 28.8 Kanta-Hämeen As-sarjan eteläisimmän osakilpailun. Lähtöpaikka ajettavaan kisaan löytyy Nurmijärveltä kolmostien varrelta Myllykukosta, Ilvesvuorenkatu 2.
Aloittelijoille on tarjolla opastusta n klo 18.00 alkaen johtaja Åstrandin toimesta kun valvoja Virtanen on ulkomailla.
MA- ja B-luokilla on käytössä S-asemat.
Tervetuloa sankoin joukoin harjoittelemaan!
Kanta-Hämeen As-sarja 2018 UFAK-osakilpailu 28.8
Moderators: Moderaattori, Moderaattorit
Re: Kanta-Hämeen As-sarja 2018 UFAK-osakilpailu 28.8
Lähtöluettelo
Lähtö/tuloslaskentapaikka: Myllykukko, Ilvesvuorenkatu 2, 01900 Nurmijärvi
MA- ja B-luokilla on käytössä S-asemat.
Varautukaa tasarahalla osallistumismaksun maksamiseen.
Tervetuloa!
Nro Aika Luokka Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto
1 18:30 E
2 18:32 E Petteri Tikkaoja Lauri Tikkaoja - Kilpailun ulkopuolinen Golf
3 18:34 E Teemu Lehtinen Jussi Kokko - Subaru Legacy
4 18:36 E Manu Immonen Matias Immonen - Nissan
5 18:38 E Timo Mannila Timo Pekurinen - Nissan
6 18:40 E Timo Rytinki Marianne Hakanen - -
7 18:42 C
8 18:44 C
9 18:46 C
10 18:48 C Jarkko Laurila Teemu Peltola LopUA/- Fiesta
11 18:50 C Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Suzuki Alto
12 18:52 C Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106
13 18:54 C Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto
14 18:56 C Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat
15 18:58 C Kari Maunula Jarkko Laurila LopUA/LopUA Ford Focus
16 19:00 C Valtteri Mäkelä Mikko Winsten - -
17 19:02 C Kai Arminen Tarja Arminen LopUA/LopUA Vesivek Impreza
18 19:04 C Janne Yliheikkilä Kristian Lappalainen - Nissan Navara
19 19:06 C Aleksi Alasilta Teemu Peltola - VW Amarok
20 19:08 C Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra
21 19:10 C Tuija Järvinen Jari Järvinen - Fiat Punto
22 19:12 C Teemu Toivonen Lauri Heikkilä RiiUA/RiiUA VW Golf
23 19:14 C Harri Kivimäki Jani Joensuu -/TamUA Mitsubishi Colt
24 19:20 B
25 19:22 B
26 19:24 B
27 19:26 B Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza
28 19:28 B Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki
29 19:30 B Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota
30 19:32 B Ville Suominen Pauli Halminen AAU/AAU VW Golf
31 19:34 B Jani Muhli Antti Niemelä - Suzuki Vitara
32 19:36 B Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda
33 19:46 M
34 19:48 M Matti Erämaja Antti Erämaja AL-Hki/AL-Hki VW Golf
35 19:50 M Matti Raunimo Jari Itäkodes TCOF/TCOF RAV4
36 19:52 M Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK/TAUK Corsa
37 19:54 M Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet
38 19:56 M Jari Koivisto Jukka Lahtinen FoSUA/AL-Lohja Starlet
39 19:58 M Kari Hintikka Joni Halme FoSUA/FoSUA HaAS-Impreza
40 20:00 M Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4
41 20:02 M Olli Riiho Kalevi Kaija RiiUA/FoSUA VW Golf
42 20:04 M Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza
43 20:06 M Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf
44 20:08 M Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki
45 20:10 M Timo Ristolainen Aimo Haikonen AL-Hki/MikUA Justy
46 20:12 M Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota
47 20:14 M
Lähtö/tuloslaskentapaikka: Myllykukko, Ilvesvuorenkatu 2, 01900 Nurmijärvi
MA- ja B-luokilla on käytössä S-asemat.
Varautukaa tasarahalla osallistumismaksun maksamiseen.
Tervetuloa!
Nro Aika Luokka Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto
1 18:30 E
2 18:32 E Petteri Tikkaoja Lauri Tikkaoja - Kilpailun ulkopuolinen Golf
3 18:34 E Teemu Lehtinen Jussi Kokko - Subaru Legacy
4 18:36 E Manu Immonen Matias Immonen - Nissan
5 18:38 E Timo Mannila Timo Pekurinen - Nissan
6 18:40 E Timo Rytinki Marianne Hakanen - -
7 18:42 C
8 18:44 C
9 18:46 C
10 18:48 C Jarkko Laurila Teemu Peltola LopUA/- Fiesta
11 18:50 C Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Suzuki Alto
12 18:52 C Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106
13 18:54 C Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto
14 18:56 C Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat
15 18:58 C Kari Maunula Jarkko Laurila LopUA/LopUA Ford Focus
16 19:00 C Valtteri Mäkelä Mikko Winsten - -
17 19:02 C Kai Arminen Tarja Arminen LopUA/LopUA Vesivek Impreza
18 19:04 C Janne Yliheikkilä Kristian Lappalainen - Nissan Navara
19 19:06 C Aleksi Alasilta Teemu Peltola - VW Amarok
20 19:08 C Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra
21 19:10 C Tuija Järvinen Jari Järvinen - Fiat Punto
22 19:12 C Teemu Toivonen Lauri Heikkilä RiiUA/RiiUA VW Golf
23 19:14 C Harri Kivimäki Jani Joensuu -/TamUA Mitsubishi Colt
24 19:20 B
25 19:22 B
26 19:24 B
27 19:26 B Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza
28 19:28 B Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki
29 19:30 B Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota
30 19:32 B Ville Suominen Pauli Halminen AAU/AAU VW Golf
31 19:34 B Jani Muhli Antti Niemelä - Suzuki Vitara
32 19:36 B Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda
33 19:46 M
34 19:48 M Matti Erämaja Antti Erämaja AL-Hki/AL-Hki VW Golf
35 19:50 M Matti Raunimo Jari Itäkodes TCOF/TCOF RAV4
36 19:52 M Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK/TAUK Corsa
37 19:54 M Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet
38 19:56 M Jari Koivisto Jukka Lahtinen FoSUA/AL-Lohja Starlet
39 19:58 M Kari Hintikka Joni Halme FoSUA/FoSUA HaAS-Impreza
40 20:00 M Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4
41 20:02 M Olli Riiho Kalevi Kaija RiiUA/FoSUA VW Golf
42 20:04 M Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza
43 20:06 M Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf
44 20:08 M Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki
45 20:10 M Timo Ristolainen Aimo Haikonen AL-Hki/MikUA Justy
46 20:12 M Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota
47 20:14 M
Re: Kanta-Hämeen As-sarja 2018 UFAK-osakilpailu 28.8
Kanta Häme 2018 UFAK 28.8.2018
TULOKSET luokka: E
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 3 Teemu Lehtinen Jussi Kokko -/ Subaru Legacy 410 16
2 4 Manu Immonen Matias Immonen -/ Nissan 767 14
3 2 Petteri Tikkaoja Lauri Tikkaoja -/- Kilpailun ulkopuo 905 13
4 5 Timo Mannila Timo Pekurinen -/ Nissan 950 12
5 1 Ville Muilu Tommi Muilu AAU/AAU Ford Focus 1071 11
6 Timo Rytinki Marianne Hakanen -/ - PER 0
TULOKSET luokka: C
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 12 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106 87 16
2 23 Harri Kivimäki Jani Joensuu -/TamUA Mitsubishi Colt 94 14
3 20 Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra 182 13
4 11 Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Suzuki Alto 371 12
5 15 Kari Maunula Jarkko Laurila LopUA/LopUA Ford Focus 416 11
6 18 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai -/ Nissan Navara 480 10
7 22 Teemu Toivonen Lauri Heikkilä RiiUA/RiiUA VW Golf 587 9
8 14 Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat 673 8
9 13 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 763 7
10 21 Tuija Järvinen Jari Järvinen -/ Fiat Punto 1074 6
11 17 Kai Arminen Tarja Arminen LopUA/LopUA Vesivek Impreza 1762 5
12 16 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten -/ - 1988 4
13 19 Aleksi Alasilta Teemu Peltola -/ VW Amarok 4666 3
10 Jarkko Laurila Teemu Peltola LopUA/ Fiesta PER 0
TULOKSET luokka: B
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 31 Jani Muhli Antti Niemelä -/ Suzuki Vitara 760 16
2 32 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 1054 14
3 30 Ville Suominen Pauli Halminen AAU/AAU VW Golf 1852 13
4 27 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 1930 12
5 29 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota 2764 11
28 Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki PER 0 Autorikko
TULOKSET luokka: M
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 46 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota 442 16
2 38 Jari Koivisto Jukka Lahtinen FoSUA/AL-Lohja Starlet 938 14
3 39 Kari Hintikka Joni Halme FoSUA/FoSUA HaAS-Impreza 1221 13
4 44 Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki 1229 12
5 40 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4 1326 11
6 35 Matti Raunimo Jari Itäkodes TCOF/TCOF RAV4 1567 10
7 45 Timo Ristolainen Aimo Haikonen AL-Hki/MikUA Justy 2365 9
8 42 Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza 2446 8
9 37 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet 3421 7
10 41 Olli Riiho Kalevi Kaija RiiUA/FoSUA VW Golf 3452 6
11 34 Matti Erämaja Antti Erämaja AL-Hki/AL-Hki VW Golf 3481 5
12 43 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf 3708 4
36 Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK/TAUK Corsa KESK 0 Autorikko
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 3 Teemu Lehtinen Jussi Kokko +0 -36 +0 -147 -227 +0 +0 410 +0 +0 410
2 4 Manu Immonen Matias Immonen +432 +0 +21 -188 -120 +6 +0 767 +0 +0 767
3 2 Petteri Tikkaoja Lauri Tikkaoja +0 -24 +0 -148 -133 +0 +0 305 600 +0 905
4 5 Timo Mannila Timo Pekurinen +0 -35 +0 -121 -194 +0 +0 350 600 +0 950
5 1 Ville Muilu Tommi Muilu +135 -22 -15 -160 -133 +6 +0 471 600 +0 1071
6 Timo Rytinki Marianne Hakanen +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 12 Janne Haaparanta Jussi Pasanen +0 +0 -1 -55 -31 +0 +0 87 +0 +0 87
2 23 Harri Kivimäki Jani Joensuu +0 +0 +0 -69 -25 +0 +0 94 +0 +0 94
3 20 Mikko Alitalo Johanna Erämaja +0 +0 +0 -93 -89 +0 +0 182 +0 +0 182
4 11 Janne Raitala Aki Raitala +0 -39 -71 -178 -72 -11 +0 371 +0 +0 371
5 15 Kari Maunula Jarkko Laurila +0 -28 +78 -198 -112 +0 +0 416 +0 +0 416
6 18 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai +0 -70 +207 -65 -138 +0 +0 480 +0 +0 480
7 22 Teemu Toivonen Lauri Heikkilä +264 +0 +39 -151 -133 +0 +0 587 +0 +0 587
8 14 Arvo Etelä Jukka Pehkonen -90 -151 +0 -239 -193 +0 +0 673 +0 +0 673
9 13 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki +0 -27 +0 -240 -496 +0 +0 763 +0 +0 763
10 21 Tuija Järvinen Jari Järvinen +0 -88 +0 -177 -185 -24 +0 474 600 +0 1074
11 17 Kai Arminen Tarja Arminen -36 -138 -56 -150 -125 +0 -57 562 1200 +0 1762
12 16 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten +0 -116 -43 -233 -302 -94 +0 788 1200 +0 1988
13 19 Aleksi Alasilta Teemu Peltola 1800 -4 +327 -5 -730 +0 +0 2866 1200 600 4666
10 Jarkko Laurila Teemu Peltola +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 31 Jani Muhli Antti Niemelä +0 -85 -36 -183 -154 -126 -176 760 +0 +0 760
2 32 Mikko Rintamäki Arto Mattila +0 -27 +0 -184 -95 -40 -108 454 600 +0 1054
3 30 Ville Suominen Pauli Halminen +174 -94 +165 -267 -279 -129 -144 1252 600 +0 1852
4 27 Mika Salo Eemi Salo +0 -9 +0 -244 -53 -76 -348 730 1200 +0 1930
5 29 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen +0 -50 +0 -315 -182 -151 -266 964 1800 +0 2764
28 Anita Heino Pasi Winberg +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: M
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 46 Anssi Karppinen Timo Saarinen +0 -45 +0 -157 -32 -22 -186 442 +0 +0 442
2 38 Jari Koivisto Jukka Lahtinen +0 -5 +0 -105 -49 -13 -166 338 600 +0 938
3 39 Kari Hintikka Joni Halme +0 -143 -2 -158 -120 -12 -186 621 600 +0 1221
4 44 Markku Innala Heikki Komeri +0 -30 +9 -187 -91 -84 -228 629 600 +0 1229
5 40 Kari Mäkinen Markus Mäki +0 -91 +0 -224 -83 -96 -232 726 600 +0 1326
6 35 Matti Raunimo Jari Itäkodes +0 -35 +3 -188 -7 +0 -134 367 1200 +0 1567
7 45 Timo Ristolainen Aimo Haikonen +0 -64 +168 -129 -45 +0 -159 565 1800 +0 2365
8 42 Markku Jalava Esa Orava +0 -114 -57 -362 -129 -186 -398 1246 1200 +0 2446
9 37 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää +0 -8 +0 -404 -145 -146 -318 1021 2400 +0 3421
10 41 Olli Riiho Kalevi Kaija -12 -142 +0 -251 -284 -485 -478 1652 1800 +0 3452
11 34 Matti Erämaja Antti Erämaja +0 -25 -12 -184 -86 -26 -148 481 3000 +0 3481
12 43 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen +9 -69 +30 -329 -271 -172 -428 1308 2400 +0 3708
36 Jukka Paloposki Kari Paulin +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 KESK
TULOKSET luokka: E
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 3 Teemu Lehtinen Jussi Kokko -/ Subaru Legacy 410 16
2 4 Manu Immonen Matias Immonen -/ Nissan 767 14
3 2 Petteri Tikkaoja Lauri Tikkaoja -/- Kilpailun ulkopuo 905 13
4 5 Timo Mannila Timo Pekurinen -/ Nissan 950 12
5 1 Ville Muilu Tommi Muilu AAU/AAU Ford Focus 1071 11
6 Timo Rytinki Marianne Hakanen -/ - PER 0
TULOKSET luokka: C
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 12 Janne Haaparanta Jussi Pasanen I-HelUA/I-HelUA Peugeot 106 87 16
2 23 Harri Kivimäki Jani Joensuu -/TamUA Mitsubishi Colt 94 14
3 20 Mikko Alitalo Johanna Erämaja LopUA/LopUA Nissan Micra 182 13
4 11 Janne Raitala Aki Raitala TAUK/TAUK Suzuki Alto 371 12
5 15 Kari Maunula Jarkko Laurila LopUA/LopUA Ford Focus 416 11
6 18 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai -/ Nissan Navara 480 10
7 22 Teemu Toivonen Lauri Heikkilä RiiUA/RiiUA VW Golf 587 9
8 14 Arvo Etelä Jukka Pehkonen VaToSUA/VaToSUA Fiat 673 8
9 13 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki KangUA/KangUA Punto 763 7
10 21 Tuija Järvinen Jari Järvinen -/ Fiat Punto 1074 6
11 17 Kai Arminen Tarja Arminen LopUA/LopUA Vesivek Impreza 1762 5
12 16 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten -/ - 1988 4
13 19 Aleksi Alasilta Teemu Peltola -/ VW Amarok 4666 3
10 Jarkko Laurila Teemu Peltola LopUA/ Fiesta PER 0
TULOKSET luokka: B
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 31 Jani Muhli Antti Niemelä -/ Suzuki Vitara 760 16
2 32 Mikko Rintamäki Arto Mattila JSAST/VaToSUA Mazda 1054 14
3 30 Ville Suominen Pauli Halminen AAU/AAU VW Golf 1852 13
4 27 Mika Salo Eemi Salo RiiUA/RiiUA Impreza 1930 12
5 29 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen AAU/LopUA Toyota 2764 11
28 Anita Heino Pasi Winberg HyUA/HyUA Winhaan Suzuki PER 0 Autorikko
TULOKSET luokka: M
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija Seurat Auto Tulos sp
1 46 Anssi Karppinen Timo Saarinen TCOF/KangUA Toyota 442 16
2 38 Jari Koivisto Jukka Lahtinen FoSUA/AL-Lohja Starlet 938 14
3 39 Kari Hintikka Joni Halme FoSUA/FoSUA HaAS-Impreza 1221 13
4 44 Markku Innala Heikki Komeri TAUK/TAUK REMET-Suzuki 1229 12
5 40 Kari Mäkinen Markus Mäki VaToSUA/VaToSUA RAV4 1326 11
6 35 Matti Raunimo Jari Itäkodes TCOF/TCOF RAV4 1567 10
7 45 Timo Ristolainen Aimo Haikonen AL-Hki/MikUA Justy 2365 9
8 42 Markku Jalava Esa Orava LopUA/LopUA Impreza 2446 8
9 37 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää AAU/AAU Toyota Starlet 3421 7
10 41 Olli Riiho Kalevi Kaija RiiUA/FoSUA VW Golf 3452 6
11 34 Matti Erämaja Antti Erämaja AL-Hki/AL-Hki VW Golf 3481 5
12 43 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen AL-Hki/AL-Hki VW Golf 3708 4
36 Jukka Paloposki Kari Paulin TAUK/TAUK Corsa KESK 0 Autorikko
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: E
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 3 Teemu Lehtinen Jussi Kokko +0 -36 +0 -147 -227 +0 +0 410 +0 +0 410
2 4 Manu Immonen Matias Immonen +432 +0 +21 -188 -120 +6 +0 767 +0 +0 767
3 2 Petteri Tikkaoja Lauri Tikkaoja +0 -24 +0 -148 -133 +0 +0 305 600 +0 905
4 5 Timo Mannila Timo Pekurinen +0 -35 +0 -121 -194 +0 +0 350 600 +0 950
5 1 Ville Muilu Tommi Muilu +135 -22 -15 -160 -133 +6 +0 471 600 +0 1071
6 Timo Rytinki Marianne Hakanen +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: C
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 12 Janne Haaparanta Jussi Pasanen +0 +0 -1 -55 -31 +0 +0 87 +0 +0 87
2 23 Harri Kivimäki Jani Joensuu +0 +0 +0 -69 -25 +0 +0 94 +0 +0 94
3 20 Mikko Alitalo Johanna Erämaja +0 +0 +0 -93 -89 +0 +0 182 +0 +0 182
4 11 Janne Raitala Aki Raitala +0 -39 -71 -178 -72 -11 +0 371 +0 +0 371
5 15 Kari Maunula Jarkko Laurila +0 -28 +78 -198 -112 +0 +0 416 +0 +0 416
6 18 Janne Yliheikkilä Kristian Lappalai +0 -70 +207 -65 -138 +0 +0 480 +0 +0 480
7 22 Teemu Toivonen Lauri Heikkilä +264 +0 +39 -151 -133 +0 +0 587 +0 +0 587
8 14 Arvo Etelä Jukka Pehkonen -90 -151 +0 -239 -193 +0 +0 673 +0 +0 673
9 13 Esko Vuorenpää Päivi Laajamäki +0 -27 +0 -240 -496 +0 +0 763 +0 +0 763
10 21 Tuija Järvinen Jari Järvinen +0 -88 +0 -177 -185 -24 +0 474 600 +0 1074
11 17 Kai Arminen Tarja Arminen -36 -138 -56 -150 -125 +0 -57 562 1200 +0 1762
12 16 Valtteri Mäkelä Mikko Winsten +0 -116 -43 -233 -302 -94 +0 788 1200 +0 1988
13 19 Aleksi Alasilta Teemu Peltola 1800 -4 +327 -5 -730 +0 +0 2866 1200 600 4666
10 Jarkko Laurila Teemu Peltola +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: B
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 31 Jani Muhli Antti Niemelä +0 -85 -36 -183 -154 -126 -176 760 +0 +0 760
2 32 Mikko Rintamäki Arto Mattila +0 -27 +0 -184 -95 -40 -108 454 600 +0 1054
3 30 Ville Suominen Pauli Halminen +174 -94 +165 -267 -279 -129 -144 1252 600 +0 1852
4 27 Mika Salo Eemi Salo +0 -9 +0 -244 -53 -76 -348 730 1200 +0 1930
5 29 Ari Karjalainen Mika Pulkkinen +0 -50 +0 -315 -182 -151 -266 964 1800 +0 2764
28 Anita Heino Pasi Winberg +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 PER
ASEMAKOHTAISET TULOKSET luokka: M
Sij. No. Kuljettaja Kartanlukija AT1 JAT1 AT2 JAT2 JAT3 JAT4 maali AT-yht RTp Muut Tulos
1 46 Anssi Karppinen Timo Saarinen +0 -45 +0 -157 -32 -22 -186 442 +0 +0 442
2 38 Jari Koivisto Jukka Lahtinen +0 -5 +0 -105 -49 -13 -166 338 600 +0 938
3 39 Kari Hintikka Joni Halme +0 -143 -2 -158 -120 -12 -186 621 600 +0 1221
4 44 Markku Innala Heikki Komeri +0 -30 +9 -187 -91 -84 -228 629 600 +0 1229
5 40 Kari Mäkinen Markus Mäki +0 -91 +0 -224 -83 -96 -232 726 600 +0 1326
6 35 Matti Raunimo Jari Itäkodes +0 -35 +3 -188 -7 +0 -134 367 1200 +0 1567
7 45 Timo Ristolainen Aimo Haikonen +0 -64 +168 -129 -45 +0 -159 565 1800 +0 2365
8 42 Markku Jalava Esa Orava +0 -114 -57 -362 -129 -186 -398 1246 1200 +0 2446
9 37 Miikka Mäenpää Marko Mäenpää +0 -8 +0 -404 -145 -146 -318 1021 2400 +0 3421
10 41 Olli Riiho Kalevi Kaija -12 -142 +0 -251 -284 -485 -478 1652 1800 +0 3452
11 34 Matti Erämaja Antti Erämaja +0 -25 -12 -184 -86 -26 -148 481 3000 +0 3481
12 43 Mari Heikkilä Reijo Mäkeläinen +9 -69 +30 -329 -271 -172 -428 1308 2400 +0 3708
36 Jukka Paloposki Kari Paulin +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 KESK
Re: Kanta-Hämeen As-sarja 2018 UFAK-osakilpailu 28.8
Kiitos hyvin järjestetystä harkkarista!
Ainakin karttojen laatu oli sellainen, että niitä oli tosi hyvä lukea, vaikka tuloksemme antaakin viitteitä päinvastaisesta.
Jukka
Ainakin karttojen laatu oli sellainen, että niitä oli tosi hyvä lukea, vaikka tuloksemme antaakin viitteitä päinvastaisesta.
Jukka
Re: Kanta-Hämeen As-sarja 2018 UFAK-osakilpailu 28.8
Kiitos osallistujille!
Ja kiitos Jukka palautteesta.
Oli opettavaista piirrellä ensimmäiset kisakarttani Ocadilla osana näin kokenutta kisaorganisaatiota. Toivottavasti viiva osui hyvin kohdalleen muutamista liikkuneista/liikkuvista esteistä huolimatta.
Tiedossa oli C-luokalle helpohko harkkari, sillä siviiliautoja ei haluttu ajattaa pahimmissa puskista. Tasatuloksilta kuitenkin vältyttiin eikä nolla tuloksiakaan vielä nähty.
Nähdään ensi tiistaina Lammilla ja 22.9. Kuopiossa.
Jarno
Ja kiitos Jukka palautteesta.
Oli opettavaista piirrellä ensimmäiset kisakarttani Ocadilla osana näin kokenutta kisaorganisaatiota. Toivottavasti viiva osui hyvin kohdalleen muutamista liikkuneista/liikkuvista esteistä huolimatta.
Tiedossa oli C-luokalle helpohko harkkari, sillä siviiliautoja ei haluttu ajattaa pahimmissa puskista. Tasatuloksilta kuitenkin vältyttiin eikä nolla tuloksiakaan vielä nähty.
Nähdään ensi tiistaina Lammilla ja 22.9. Kuopiossa.
Jarno